АМЕРИЧКА ГРУПА ЗА ЗАКОНСКА ПРАВА: "Обавезујемо се да ћемо Бајденову администрацију сматрати одговорном за геноцид"
ЦЕНТАР за уставна права је у свом новом саопштењу навео да остају посвећени борби заједно са Палестинцима када је у питању одговорност за "израелски" геноцид за који наглашавају да је спонзорисан од стране САД, скоро годину дана откако је почео Центар за уставна права саопштио је да остаје посвећен борби са Палестинцима за одговорност за израелски геноцид, који је спонзорисан од САД, почињен над Палестинцима у Гази, скоро годину дана откако је почео.
Tanjug
- Док Амерички судови до сада нису испоштовали своју конституциону одговорност да служе као провера злоупотребе извршне власти, подсећамо све који су одлучили да финансирају и подстичу израелско немилосрдно, ескалирајуће насиље, да не постоји рок застарелости за геноцид, а ми ћемо наставити све док правда не дође - наводи се у саопштењу организације.
Група је истакла да је у последњих годину дана, уз пуну подршку САД, Израел "произвео глад", блокирао хуманитарну помоћ за спасавање живота, претворио већи део Газе у рушевине, бомбардовао безброј цивилних циљева укључујући школе, болнице и богомоље, убио више од 41.000 Палестинци – од којих су скоро половина деца – и повредили више од 96.000.
- Бајденова администрација је пружила безусловну и неопходну подршку израелском геноциду, мимо закона, универзално признатих међународних норми, неких препорука својих званичника и негодовања велике већине људи у свету, укључујући већину Американаца.- додају они.
БОНУС ВИДЕО:
ПРОПАЛЕСТИНСКИ ПРОТЕСТАНТИ У ВАШИНГТОНУ: Погледајте како спаљују лик Нетањахуа
Препоручујемо
"РАЗМИСЛИО БИХ ДА САМ НА ЊИХОВОМ МЕСТУ..." Бајден упутио несвакидашњу поруку Израелу
04. 10. 2024. у 21:16
ДОБРЕ ВЕСТИ ЗА САД: У септембру отворено 254.000 нових радних места
04. 10. 2024. у 18:21
ТРАМП СПРЕМА СПЕКТАКЛ: Откривено ко ће бити са Доналдом на митингу у Пенсилванији
04. 10. 2024. у 18:00
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Неће више наступати: Здравко Чолић одбио концерте, ово је разлог
КАО разлог Здравко Чолић је навео умор, али и унапред договорене породичне обавезе.
21. 04. 2026. у 10:37
Коментари (0)