ЗАСТРАШУЈУЋЕ УПОЗОРЕЊЕ ИЛОНА МАСКА ЗА АМЕРИКУ: Ако Трамп не победи...

Novosti online

06. 10. 2024. у 08:14

БИВШИ амерички председник и републикански председнички кандидат Доналд Трамп одржао је митинг у граду Батлеру у америчкој савезној држави Пенсилванији, на месту где је 13. јула преживео атентат.

ЗАСТРАШУЈУЋЕ УПОЗОРЕЊЕ ИЛОНА МАСКА ЗА АМЕРИКУ: Ако Трамп не победи...

Фото: EPA-EFE/WILL OLIVER

Трамп је са митинга позвао присталице да му донесу победу на изборима.

- Пре дванаест недеља сви смо примили метак за Америку. Све што тражим је да сви изађу и гласају. Морамо да победимо - истакао је Трамп.

Стојећи иза непробојног заштитног стакла, он је свог атентатора назвао "злоћудним чудовиштем" и додао да његов наум није успео захваљујући "Божјој вољи и милости".

Један од гостију на Трамповом митингу у Батлеру био је милијардер Илон Маск, извршни директор компаније Спејс Икс и Тесле и власник платформе Икс.

Маск се појавио за говорницом након што га је Трамп представио као "великог господина који је спасао слободу говора".

- Председник Трамп мора да победи да би очувао наш Устав. Мора да победи да би сачувао демократију у Америци. Ако то не учини, ово ће бити последњи избори. То је моје предвиђање - рекао је Маск који је подржао републиканског кандидата након покушаја убиства и активно финансира предизборне активности у неколико кључних америчких држава.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"

НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.

20. 10. 2025. у 18:59

Коментари (0)

АЛТА банка успешно реализовала аквизицију Стопанске банке Битола