БРИТАНИЈА: Украјина не сме да користи ракете дугог домета за нападе на Русију
ВЕЛИКА Британија није дала Украјини дозволу да користи њене ракете дугог домета за нападе на руску територију, саопштено је данас из кабинета британског премијера Кира Стармера, након што се Стармер састао са украјинским председником Володимиром Зеленским у Лондону.
Фото Tanjug
- Очигледно желимо да Украјина буде у најснажнијој позицији, али победа ни у једном рату није извојевана само једним оружјем. А што се тиче (ракета) Сторм Шедоу, британска влада није променила своју позицију по питању употребе тих далекометних пројектила - рекао је портпарол.
Он је такође истакао да Британија остаје при ставу да Украјина има право да у одређеним околностима изводи нападе на руску територију.
Током састанка у са Стармером у Даунинг стриту, на којем је учествовао и нови генерални секретар НАТО-а Марк Руте, Зеленски је изнео детаље свог ''плана победе''.
За долазак Зеленског у Даунинг стриту је постављен црвени тепих, а двојица лидера су се руковала и загрлила на степеницама броја 10.
- Хвала народу Уједињеног Краљевства, народу ваше велике земље, за снагу коју нам уливате од самог почетка рата - рекао је он пре почетка састанка.
Украјински лидер поушаће да од савезника који снабдевају Украјину наоружањем добије дозволу за употребу ракета дугог домета током предстојећег самита у Рамштајну у Немачкој.
Ово је други пут да је Зеленски посетио Даунинг стрит откако је Стармер изабран за премијера, а у јулу је био брви страни лидер који је посетио број 10 од промене власти у Британији.
Стармер се, док је био лидер опозиције, састао са Зеленским у Украјини у фебруару и разговарао са њим на самиту НАТО-а у јулу.
На том састанку земаља НАТО-а блок је обећао Украјини "неповратан пут" ка чланству, нешто што украјинска влада сматра виталним за своју безбедност.
БОНУС ВИДЕО: РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области
Препоручујемо
ДАЉЕ РУКЕ ОД ГРЕНЛАНДА! СВЕ ГОРИ У ЕВРОПИ НАКОН ОТМИЦЕ МАДУРА: Реакције европских лидера разбеснеће Трампа
05. 01. 2026. у 08:27 >> 13:58
ОСВАНУЛЕ НОВЕ ФОТОГРАФИЈЕ МАДУРА: Њега и његову жену воде на суђење (ФОТО)
05. 01. 2026. у 13:57
ДАЉЕ РУКЕ ОД ГРЕНЛАНДА! СВЕ ГОРИ У ЕВРОПИ НАКОН ОТМИЦЕ МАДУРА: Реакције европских лидера разбеснеће Трампа
САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.
05. 01. 2026. у 08:27 >> 13:58
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)