"НЕ МОЖЕМО ДА ДОЗВОЛИМО ДА НАМ БРИСЕЛ ШАЉЕ СВОЈЕ ПЛАЋЕНИКЕ" Орбан: Тога смо се ослободили пре 30 година

Биљана Ристивојевић

11. 10. 2024. у 15:41

ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан изјавио је данас да ће Мађари одлучити о томе какву владу треба да има њихова земља, а не Брисел.

НЕ МОЖЕМО ДА ДОЗВОЛИМО ДА НАМ БРИСЕЛ ШАЉЕ СВОЈЕ ПЛАЋЕНИКЕ Орбан: Тога смо се ослободили пре 30 година

Фото: Танјуг/АП

- Не можемо да дозволимо да нам Брисел говори како треба да живимо и да нам шаље своје плаћенике да делегирају. Прошло је то време када су они покушавали да нам говоре како треба да живимо. Тога смо се ослободили пре 30 година - рекао је Орбан, а пренео МТИ.

Према Орбановим речима, Брисел би хтео да делегира владу коју би чинили мађарски социјалисти и Странка поштовања и слободе (Tisza), али он наглашава да ће Мађари на крају одлучити о томе како ће изгледати њихова влада.

Он је поручио да ће се Мађарска успротивити "плану Брисела да делегира мађарску владу".

БОНУС ВИДЕО: ПУТИН СТИГАО У МОНГОЛИЈУ: Погледајте дочек који је приређен поводом доласка руског председника

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

САРАЈЕВСКИ ШАРМ НА ДОРЋОЛУ: Бранко Ђурић Ђуро озбиљно насмејао публику у Фондацији Mozzart