ШЕФ ДНР-А СЕ ЈАВИО ИЗ ТОРЕЦКА: Руска војска ускоро завршава ослобађање, сада се селимо на север!
РУСКА војска би ускоро требало да заврши ослобађање Џержинска (украјински назив Торецк), рекао је вршилац дужности председника Доњецке Народне Републике Денис Пушилин на свом Телеграм каналу, преноси РИА Новости.
Foto: Profimedia
- Обишао сам ослобођени Џержинск. Ослобађа га 132. бригада. Командант моторизованог батаљона са позивним знаком Остап је говорио о ситуацији у граду, непријатељ схвата да је Џержинск потпуно ослобођен и отвориће нам додатне могућности да се преселимо на север републике. Потпуно ослобођење Џержинска је иза угла - написао је он, постављајући видео снимак свог путовања у град.
Председник ДНР је додао и да је већ било могуће разјаснити ситуацију са цивилима у граду и њихово морално-психолошко стање.
- Постоји разумевање за број места у центрима за привремени смештај - приметио је он.
Поред тога, током посете шефа ДНР у граду, истакнутим војним лицима су уручени комеморативни ручни сатови.
Руска агенција наводи да је Џержинск (Торецк) је моћно утврђено подручје са развијеном железничком мрежом, где су украјински милитанти стекли упориште од 2014. године. Одавде се врши редовно гранатирање Горловке, једног од највећих градова ДНР.
Заузимање овог насеља ће олакшати снабдевање руских трупа дуж деонице пута Доњецк-Горловка- Артемовск, а такође ће омогућити да се непријатељска група у Клешчејевки опколи. Поред тога, одавде се можете развити офанзиву на северозапад - према Константиновки, закључује РИА Новости.
АМЕРИЧКА ВОЈСКА ПРИЗНАЛА ПРВЕ ГУБИТКЕ Трамп: Иран жели да преговара, пристао сам на разговор (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 19:18
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Хаменеј није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)