ХЕЗБОЛАХ НАПАО ДРОНОВИМА СА МОРА: Летелице ушле у ваздушни простор Израела, једна оборена

13. 10. 2024. у 23:55

ДВА дрона, које је лансирала либанска милитантна група Хезболах, ушли су у ваздушни простор Израела са мора, а један од дронова је оборен, показују прелиминарни резултати истраге које је вечерас објавио израелски истраживачки институт Алма центар.

ХЕЗБОЛАХ НАПАО ДРОНОВИМА СА МОРА: Летелице ушле у ваздушни простор Израела, једна оборена

Фото: AP Photo/Hussein Malla


Наводи се да су израелски радари пратили дронове типа "мирсад", од којих је један нестао са радара јер је летео ниско, док је други оборен код обале северно од Хаифе, пренео је Тајмс оф Израел.

Истиче се да је први дрон извршио напад на област Бињамина на северу Израела у којем је повређено готово 70 људи.

       

Према Центру Алма, тај дрон има домет напада од 120 километара, максималну брзину од 370 километара на сат, капацитет да понесе до 40 килограма експлозива и способност летења на висинама до 3.000 метара.

БОНУС ВИДЕО: ИЗРАЕЛ РАЗМЕЊУЈЕ ВАТРУ СА ХЕЗБОЛАХОМ: Насер мета ваздушног напада

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.

01. 04. 2026. у 22:03

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (1)

ИТАЛИЈА ИПАК ИДЕ НА МУНДИЈАЛ? ФИФА је на потезу, очекује ли нас преседан?