"НЕ ПОСТОЈИ НИКАКВА ИЗОЛАЦИЈА" Кремљ: Русија укључена у међународни дијалог
МОСКВА је стално укључена у међународни дијалог, не постоји никаква изолација Русије, а она се залаже за односе засноване на међусобном уважавању, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков, говорећи о предстојећем самиту БРИКС-а.

Фото Танјуг
- У савременом свету веома је тешко изоловати било коју државу, посебно државу као што је Руска Федерација - рекао је Песков новинарима.
Према његовим речима, Русија, као и многи њени стратешки партнери, тежи односима заснованим на међународном праву, а не „правилима која успостављају поједине државе, односно САД, у корист краткорочних интереса“.
- То су односи који се заснивају на уважавању заједничких брига, на обострано корисној сарадњи и тако даље. Управо зато се међународни дијалог наставља, а Русија је саставни део овог међународног дијалога - рекао је Песков.
Он је објаснио да Русија, као и велики број њених партнера, дели поглед на свет када је у питању систем међународних односа који „треба да се заснива на међународном праву, а не на правилима која успостављају поједине државе“.
- У оквиру овог дијалога нико не покушава да заузме доминантну позицију и наметне своју вољу другима - оценио је он.
Такви приступи „апсолутно импонују огромној већини држава у свету“ и управо томе тежи већина држава света, закључио је портпарол.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо

ЕКСПЛОЗИЈА У МОСКВИ: Међу повређенима и дете, покренута истрага за покушај убиства
15. 10. 2024. у 09:54


РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)