НАЗВАЛИ СИНВАРА "ТЕРОРИСТОМ" ПА УПАЛИ НА ТВ КАНАЛ: Нови напади демонстраната у Багдаду
ГРУПА демонстраната која подржава снаге шиитске милиције упала је током ноћи у зграду у којој се налази студио телевизијског канала МБЦ Саудијске Арабије у Багдаду, након што је у извештају убијени вођа Хамаса Јахја Синвар назван "терористом".
Фото: Танјуг/АП
Телевизијски канал МБЦ, са седиштем у Саудијској Арабији, описао је и лидере наоружаних група из Палестине, Ирана, Либана, Ирака и Јемена као "терористе" у програму који је емитовао, пренео је турски Хаберлер.
Демонстратни су приликом упада у зграду запалили спољна врата, а оштећени су и неки предмети у телевизијском студију.
Члан парламента познат по својој блискости са шиитским групама Мустафа Сенд, изјавио је у објави на свом налогу на друштвеним мрежама да саудијски ТВ канал који подржава држава, неће више имати места у Ираку.
- Канал МБЦ ИРАК који подржава држава, ово питање се не може решити разбијањем или спаљивањем. Немате места у Ираку , радићемо на томе да вам одузмемо лиценцу - рекао је Сенд.
БОНУС ВИДЕО:
ЗГРАДЕ И ВОЗИЛА ГОРЕ: Погледајте Белгород након гранатирања
Препоручујемо
РАТ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: ДНК тест позитиван, лидер Хамаса убијен; Чека се одговор Хамаса; Уживо са ратишта
17. 10. 2024. у 07:44 >> 20:51
ОВО СУ ПОСЛЕДЊИ ТРЕНУЦИ ШЕФА ХАМАСА: На снимку повређени Синвар седи у фотељи и штапом гађа дрон (ВИДЕО)
18. 10. 2024. у 00:55 >> 01:31
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)