И ТО ЈЕ МОГУЋЕ: Власти ове земље пуштају затворенике на слободу због гужве у затворима

Дејана Калинић
Дејана Калинић

20. 10. 2024. у 09:43

БРИТАНСКИ власти ускоро ће у оквиру програма владе о смањивању броја затворених лица због пренасељености у казненим институцијама превремено на слободу пустити 1.100 осуђеника.

И ТО ЈЕ МОГУЋЕ: Власти ове земље пуштају затворенике на слободу због гужве у затворима

Фото Pixabay free images

Прошлог месеца, на слободу је пуштено 1.700 затвореника, од којих је 37 пуштено грешком и сада чекају ново суђење.

Након прве рунде пуштања на слободу, број затвореника пао је са рекордних 88.521 на 86.333, преноси британски ЛБЦ.

Тај број је од тада поново порастао, а у петак је у земљи било 87.028 затворених особа.

Шема превременог пуштања на слободу се неће примењивати на неке затворенике, укључујући оне осуђене за сексуалне злочине, злостављање у породици, терористичка дела или преступнике који служе казну дужу од четири године.

Влада је саопштила да је њена политика ослобађања затвореника учињена у намери да се избегне "потпуни колапс система кривичног правосуђа".

(РТ Балкан)

БОНУС ВИДЕО: ПУСТОШ ПОСЛЕ ПОПЛАВА У ЧЕШКОЈ: Пријављени први смртни случајеви

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (0)

МИ СМО УСПАВАНИ ДИВ, ДРУГО МЕСТО НА ТАБЕЛИ НИЈЕ ОПЦИЈА! Прво обраћање новог тренера Партизана од кад је стигао у клуб