САМИТ У КАЗАЊУ ИМА КЉУЧНИ УТИЦАЈ НА БУДУЋНОСТ ЧОВЕЧАНСТВА: Свет се озбиљно променио, избори у САД нису најзначајнији догађај у години

Novosti online

20. 10. 2024. у 15:48

ПРЕДСТОЈЕЋИ самит БРИКС-а у руском Казању одредиће будући ток историје и засениће предстојеће председничке изборе у САД на листи значајних догађаја 2024. године, изјавила је председник горњег дома руског парламента Валентина Матвијенко.

САМИТ У КАЗАЊУ ИМА КЉУЧНИ УТИЦАЈ НА БУДУЋНОСТ ЧОВЕЧАНСТВА: Свет се озбиљно променио, избори у САД нису најзначајнији догађај у години

Фото: Shutterstock/Илустрација

- Свет се озбиљно променио. Предстојећи председнички избори у САД неће бити најзначајнији догађај у години за светску заједницу и онај који одређује будући ток историје, ма колико то Вашингтон желео. Тај догађај ће бити самит БРИКС-а, то је одраз објективних и неповратних процеса - саопштила је Матвијенкова на Телеграму.

Она је додала да ће предстојећа три дана самита БРИКС-а имати кључни утицај на будућност човечанства, а не резултати гласања у САД.

- Заиста одговорни политичари у сувереним државама то разумеју. Живописан доказ је ниво заступљености на самиту и стално повећање броја пријава за улазак у блок. Сигурна сам да ће сви континенти пратити вести из Русије и то с правом - рекла је Матвијенкова.

Самит блока БРИКС биће одржан у Казању од 22. до 24. октобра.

(СРНА)

БОНУС ВИДЕО: Виктор цепа дрва да помогне болеснима

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ВРЕМЕ ЈЕ И ЗА ОДЛАСКЕ: Звезда остала без голмана