ПРИСУСТВУЈУ ПРЕДСТАВНИЦИ 36 ЗЕМАЉА: Путин отворио састанак БРИКС-а у проширеном формату

Биљана Ристивојевић

24. 10. 2024. у 11:19

РУСКИ председник Владимир Путин отворио је данас пленарни састанак у оквиру самита БРИКС-а у Казању, који се одржава у проширеном формату (БРИКС+).

ПРИСУСТВУЈУ ПРЕДСТАВНИЦИ 36 ЗЕМАЉА: Путин отворио састанак БРИКС-а у проширеном формату

Фото: Танјуг/ АП

Путин председава састанку чији је рад планиран у две фазе - прво у форми заседања, а затим дискусије за истим столом, јавила је РИА Новости.

- Овог пута, Русија као председавајућа позвала је најближе суседе Русије, пријатељске земље са којима нас спаја заједничка историја живота - рекао је Путин отварајући састанак.

На састанак су позвани представници 36 земаља, укључујући шефове Заједнице независних држава, Азије, Африке, Латинске Америке и шефове међународних организација.

Предвиђено је да сви учесници говоре на заседању, након чега се може одржати дискусија.

Пленарном седницом у формату БРИКС+ завршава се програм самита у Казању у мултилатералним форматима.

Најављено је да ће Путин након тога на конференцији за новинаре изнети резултате самита, а затим ће наставити низ билатералних контаката са страним лидерима.

БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОВОСТИ САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве

НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".

06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!

У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.

06. 05. 2025. у 17:03

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: Било је лепо...

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."

НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.

04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11

Коментари (0)

НИКОЛА ЈОКИЋ НЕЋЕ БИТИ МВП?! Ово је табела са гласовима - Шеј у предности, али...