СКАНДАЛ У КИЈЕВУ: Зеленски одбио да прими шефа УН-а због његовог присуства самиту БРИКС-а
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски одбацио је могућност посете генералног секретара Уједињених нација Антонија Гутереша Кијеву, пренела је украјинска агенција Униан, позивајући се на добро информисан извор из кабинета председника.

FOTO: Tanjug/AP
Украјински председник Володимир Зеленски одбацио је могућност посете генералног секретара Уједињених нација Антонија Гутереша Кијеву, пренела је украјинска агенција Униан, позивајући се на добро информисан извор из кабинета председника.
- Генерални секретар УН је покушао да посети Украјину након самита БРИКС-а, али његову посету украјинска страна није потврдила - навео је поменути извор.
Одбијање Зеленског да прими Гутереша у Кијеву повезује се са учешћем генералног секретара светске организације на самиту БРИКС-а, који је ове недеље одржан у руском граду Казању.
Како је пренео Униан, Гутереш је 24. октобра одржао говор на самиту БРИКС-а у присуству руског председника Владимира Путина, у којем је позвао на праведан мир у Украјини у складу са Повељом УН.
БОНУС ВИДЕО: ЗЕЛЕНСКИ НА ЛИНИЈИ ФРОНТА: Председник Украјине посетио војнике у Бахмуту
Препоручујемо

ФИЦО ЈАСАН: План победе председника Зеленског апсолутно нереалан и неизводљив
20. 10. 2024. у 19:18


ОВА МАЈКА ЈЕ ПОСЕБНА: Разлог су њена деца, а ево и зашто (ВИДЕО)
ОНИ су Илија, Јована и Василије Хаџи-Пурић, полазници Центра за таленте "Никола Тесла".
10. 09. 2025. у 12:13 >> 20:43

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ДУБОКО РАЗОЧАРАН - ПОПОВИЋЕВ КУМ ОТКРИО: "Лепа Брена Сузану уопште није звала, нити је дошла саучешће да изјави"
ФОЛКЕР не крије разочарење.
11. 09. 2025. у 11:26
Коментари (0)