МИ СМО БИРАЛИ ЦИЉЕВЕ У ИРАНУ: Нетанјаху демантовао да је Америка изабрала мете
ИЗРАЕЛСКИ премијер Бенјамин Нетанјаху данас је изјавио да је Израел изабрао мете које је напао у Ирану на основу својих националних интереса, а не према ономе што диктирају САД.
Фото: Amir Cohen/Pool Photo via AP
Нетанјахуова канцеларија издала је саопштење као одговор на, како је навела, потпуно лажан извештај локалне телевизије да је Израел одлучио да не гађа иранска гасна и нафтна постројења због притиска САД, преноси Џерузалим пост.
-Израел је унапред одабрао циљеве напада у складу са својим националним интересима, а не према (ономе што диктирају САД). Тако је било и тако ће бити, рекао је Нетанјаху у саопштењу.
Израелска војска напала је Иран протекле ноћи, а током напада, који су трајали пет сати, гађано је 20 циљева у тој земљи, а погинула су четири војника.
Серија експлозија зачула се у околини Техерана убрзо након што је израелска војска објавила да су у току напади на војне циљеве у Ирану као знак одмазде за ирански напад на Израел који је изведен 1. октобра.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
“ДАНИ ПОКАЈАЊА” УЗДРМАЛИ БЛИСКИ ИСТОК: Зашто је Израелски напад на Иран био мањег обима?
26. 10. 2024. у 17:00
БЛИСКИ ИСТОК СЕ НЕ СМИРУЈЕ: Израелске снаге убиле најмање 19 људи у Либану
26. 10. 2024. у 18:00
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ЈК ШОКИРАЛА: Открила откад НИЈЕ спавала са Душком, а били још у браку - посреди су ГОДИНЕ
ПЕВАЧИЦА Јелена Карлеуша, гостовала је код свог пријатеља и водитеља Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13.
31. 12. 2025. у 13:35
Коментари (0)