ОДУЗЕТО 13 ТОНА КОКАИНА, ТРЕБАО ДА ПРЕУЗМЕ БАЛКАНСКИ КАРТЕЛ: Невероватна акција шпанске и еквадорске полиције (ФОТО/ВИДЕО)
ВИШЕ од 13 тона кокаина сакривеног у пакетима банана заплењено је у луци Алхесирас (Кадиз).

Foto: Shutterstock
Према подацима добијеним од страних безбедносних служби, дрога је била сакривена у контејнеру који је утоварен у Еквадору, а у Шпанији је требало да је преузму војници Балканског картела.
Проналазак и одузимање 13.062 килограма кокаина у Кадизу, представља највећу заплену икад спроведену у Шпанији.
Дрога је одузета у акцији шпанске полиције и Царинске службе, реализованој након што је Национална полиција Еквадора са њима поделила обавештајне податке.
Према подацима “Вијести” истрага је започета у Латинској Америци, али су амерички агенти и тамошње власти, са колегама из Шпаније поделили информације како би дошли до појединаца и компанија које служе као параван нарко-картелима, пишу Вијести.
Након размењених информација, шпански цариници и Централна јединица за сузбијање организованог криминала усмерила је истрагу на појединце и компаније које су већ биле под присмотром због сумње да сарађују са организованим криминалним групама, односно, које им омогућавају увоз сумњивих пошиљки.
У тој истрази извршено је више претреса у покрајинама Аликанте, Толедо, али и на другим локацијама.
Саговорник из стране безбедносне службе објаснио је да су под лупом агената ћелије Балканског нарко-картела које делују у Шпанији, и неколико криминалаца са подручја бивше Југославије.
Истакао је да због значаја истраге не може да говори о детаљима, али да неуморно раде на хапшењу што више повезаних са заплењеном дрогом.
Шпански медији штуро су известили о заплени, наводећи да је рекордна, али да нема званичних података.
БОНУС ВИДЕО:
ПУЦЊАВА НА БЕЖАНИЈСКОЈ КОСИ: Мушкарац ранио сина и жену
Препоручујемо

РОДИТЕЉИ КИДНАПОВАЛИ ПРЕВРЕМЕНО РОЂЕНО ДЕТЕ: Сви детаљи језивог случаја у Француској!
22. 10. 2024. у 13:04 >> 13:04

"НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ!" Орбан се хитно јавио из Копенхагена
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан навео је из Копенхагена, где учествује на самиту Европске политичке заједнице, да је ситуација озбиљна и да се на столу налазе, "отворени, ратно оријентисани предлози".
02. 10. 2025. у 08:59

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)
ПОГЛЕДАЈТЕ како ће се ледени облак кретати над Србијом и које крајеве кад погађа невреме. Данас и сутра облачно са кишом и хладно, осим на северозападу Војводине где ће се задржати суво време, најавио је РХМЗ.
02. 10. 2025. у 10:47

ВЕДРАНА ОГОРЧЕНА: "Пилић је био хришћанин! Срамота за Сплит, само мртав Пилић може бити - велики Пилић"
ХРВАТСКИ тениски ас Никола Пилић преминуо је у 87. години живота у Ријеци, а сахрањен је протеклог викенда у Опатији, граду у којем је провео последње дане живота.
02. 10. 2025. у 07:20
Коментари (0)