"ЊЕГОВЕ ПРИСТАЛИЦЕ ЈЕДИНО СМЕЋЕ КОЈЕ ВИДИМ" Бајден: Трампово демонизовање Латиноамериканаца је неопростиво

Биљана Ристивојевић

30. 10. 2024. у 09:19

РЕАГУЈУЋИ на митинг републиканског председничког кандидата у њујоршком Медисон Сквер Гардену који је био, како је оцењено у америчким медијима, обележен вулгарном и расистичком реториком, председник САД Џозеф Бајден критиковао је присталице Доналда Трампа.

ЊЕГОВЕ ПРИСТАЛИЦЕ ЈЕДИНО СМЕЋЕ КОЈЕ ВИДИМ Бајден: Трампово демонизовање Латиноамериканаца је неопростиво

Фото: AP Photo/Manuel Balce Ceneta

- Пре неки дан, говорник на Трамповом митингу назвао је Порторико плутајућим острвом ђубрета. Познајем Порториканце у својој матичној држави Делавер и то су добри и часни људи - рекао је Бајден у разговору са представицима хиспано-америчке организације за анимацију гласача Вото Латино, преноси АП.

Председник САД је затим додао да су присталице Трампа једино смеће које види, а Трампово демонизовање Латиноамериканаца је оценио као "неопростиво и неамеричко".

- То је потпуно супротно свему што смо радили и свему што јесмо - поручио је амерички председник.

Портпарол Беле куће Ендру Бејтс је рекао је да је Бајден "назвао смећем реторику мржње упућену са митинга у Медисон Сквер Гардену".

БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

Коментари (0)

ЛУДИЛО: Ови навијачи су шокирани како су у Албанији МЛАКО дочекали Србе?!