СТИГЛА ОДМАЗДА: Кадиров – Напали смо генералштаб у Кијеву због удара на Гудермес
ЧЕЧЕНСКИ лидер Рамзан Кадиров је саопштио да је руска авијација извела напад на украјински Генералштаб у Кијеву у знак одмазе за напад на Руски универзитет специјалних снага у Гудермесу.
Фото: AP Photo/Musa Sadulayev, file/Shutterstock/Википедија
Према његовим речима, у раним јутарњим сатима изведена су два напада на центар за руковођење беспилотним системима у склопу Генералштаба украјинске војске у Кијеву.
За напад су коришћени дронови „герањ“.
Девет Украјинаца је ликвидирано, а 17 рањено, додао је Кадиров.
Чеченски лидер је у уторак рекао да су украјински дронови погодили у Гудермесу украјинске заробљенике, тј. да је Кијев у нападу убио сопствене војнике.
„Као што сам раније говорио, у нападу са наше стране није било жртава. Али! Има их међу украјинским заробљеницима. У сваком стратешком објекту у републици држи се до 10 украјинских заробљеника, укључујући и на територији Русије. Кијев је, покушавајући да нам науди, данас погубио своје војнике. Украјина од сада мора да схвати да оваквим нападима првенствено штети својим грађанима“, написао је Кадиров на свом Телеграму.
Кадиров је раније саопштио да се рано ујутру запалио кров празне зграде на територији Руског универзитета специјалних снага у Гудермесу након напада беспилотне летелице. У нападу није било жртава.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
СУМОРНА ПРОГНОЗА ЗАПАДНИХ МЕДИЈА ЗА КИЈЕВ: Украјина се мучи да опстане, а не да победи
29. 10. 2024. у 22:33
ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: "То је скандалозно"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп убацио је „клин у точак“ једних од најосетљивијих преговора који се тренутно воде у Европи, потенцијално угрожавајући напоре да се Украјини обезбеди финансирање за наставак одбране од Русије, пише Политико.
22. 11. 2025. у 07:54
НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: "У принципу подржавамо"
НЕМАЧКА влада саопштила је да "у принципу" подржава план Сједињених Америчких Држава за окончање рата у Украјини, али да остаје посвећена заштити украјинског суверенитета и обезбеђивању безбедносних гаранција за земљу.
21. 11. 2025. у 12:37
На годишњицу дедине смрти, Кенедијева унука (35) саопштила да УМИРЕ
ЋЕРКА Керолајн Кенеди, а унука Џона и Џеки Кенеди је објавила страшне вести на годишњицу смрти свог деде. Након другог порођаја суочила се са тешком дијагнозом.
23. 11. 2025. у 14:30
Коментари (0)