''ИРАН НЕ БИ ТРЕБАЛО ДА ОДГОВАРА НА ОДМАЗДУ'' Бела кућа упозорила Техеран да не одговара на напад Израела

30. 10. 2024. у 21:56

ИРАН не треба да одговара на недавне израелске нападе, али уколико то учини, САД ће подржати Израел, изјавила је данас портпарол Беле куће Карин Жан-Пјер.

ИРАН НЕ БИ ТРЕБАЛО ДА ОДГОВАРА НА ОДМАЗДУ Бела кућа упозорила Техеран да не одговара на напад Израела

Бела кућа / Фото АП


- Иран не би требало да одговара на одмазду Израела...Ако то уради, ми ћемо подржати Израел у самоодбрани - рекла је Жан-Пјер на брифингу за новинаре.

Иран ће одлучно и снажно одговорити на недавне израелске нападе, вероватно пре председничких избора у САД, изјавио је данас неименовани високи ирански званичник за Си-Ен-Ен.

Извор није навео тачан датум напада, али је реако да ће "вероватно бити пре дана  председничких избора у САД.

Ирански званичници су, у првим реакцијама на израелски напад на Иран 25. октобра, умањили озбиљност тог напада.

Израел је тада први пут отворено признао да је погодио иранске циљеве. 

Израелска војска напала је Иран током ноћи између 25. и 26. октобра, а током напада, који су трајали пет сати, гађано је 20 циљева у тој земљи, јавио је Ројтерс.

Серија експлозија зачула се у околини Техерана убрзо након што је израелска војска објавила да су у току напади на војне циљеве у Ирану као знак одмазде за ирански напад на Израел који је изведен 1. октобра. 

БОНУС ВИДЕО: ИЗРАЕЛ РАЗМЕЊУЈЕ ВАТРУ СА ХЕЗБОЛАХОМ: Насер мета ваздушног напада

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!

ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.

20. 02. 2026. у 22:47

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ! Трамп поздравио и госте којих није било у сали

"КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ!" Трамп поздравио и госте којих није било у сали

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп основао је Одбор за мир, али је већ на оснивачком састанку "Одбора за мир" запретио ратом. Претњу из говора поновио је и у авиону за Џорџију. Озбиљност показује и премештање носача авиона у источно Средоземље.

21. 02. 2026. у 09:40

Коментари (0)

ПОДЛАЦИ! АПСОЛУТНИ НИТКОВИ! Руси у шоку, ово уопште нису очекивали после добрих вести!