КЉУЧНА ДРЖАВА ЗА АМЕРИЧКЕ ИЗБОРЕ: И Трамп и Камала знају да пут до Беле куће води кроз ово место
ДЕМОКРАТСКА кандидаткиња за Белу кућу Камала Харис и њен републикански противник Доналд Трамп одржали су синоћ митинге у Милвокију у завршници предизборне кампање, борећи се за гласове у Висконсину - држави кључној за исход предстојећих председничких избора у САД.

Foto: Profimedia
Милвоки има највећи број демократских гласача у Висконсину, док су конзервативна предграђа критична за Трампа, који покушава да поврати државу коју је добио 2016, а изгубио 2020. године, истиче АП.
- Оба кандидата знају да пут до Беле куће води кроз Милвоки - рекао је председник окружног Републичког одбора Хиларио Делеон.
Кандидати знају и то да је трка за десет електорских гласова у Висконсину изузетно тесна, напомиње америчка агенција. Харисова се нада да ће поновити и надмашити излазност из 2020. године, када је 79 одсто гласова отишло у корист тренутног председника САД Џоа Бајдена.
Демократска кандидаткиња одржала је синоћ свој девети митинг у Висконсину, док је Трампу то био десети митинг, изузимајући Републиканску конвенцију која је одржана у истом граду.

ЏЕЈ ДИ ВЕНС УДАРИО НА ЗЕЛЕНСКОГ: То што он ради је апсурдно
У ИНТЕРВЈУУ за интернет портал УнХерд , амерички потпредседник Џеј Ди Венс назвао је нападе украјинског председника Володимира Зеленског на САД „непродуктивном реториком“ и „апсурдним“.
15. 04. 2025. у 10:27

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"СИНА СМО САХРАНИЛИ У НИКШИЋУ" Жељко Самарџић о највећој животној трагедији: "То је била туга за све нас"
ПЕВАЧ проговорио о болној теми.
15. 04. 2025. у 10:18
Коментари (0)