САД НЕ ПРЕЗА НИ ОД ЧЕГА, БРИКС ПРАВИ АЛТЕРНАТИВУ Лавров: ''Нико није имун од тираније долара''
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров изјавио је данас да Сједињене Америчке Државе неће презати ни од чега да би сачувале "тиранију" долара, као и да БРИКС има предлоге за алтернативу.

Foto: Profimedia
- Земље БРИКС-а су већ развиле препоруке о алтернативним механизмима плаћања", рекао је Лавров у интервјуу за међународну мрежу ТВ БРИКС.
Лавров је рекао да је систем плаћања био "на дневном реду самита у Казању и на састанцима министара финансија и челника централних банака".
- Уверен сам да ће Бразил, као следећи председавајући, наставити овај посао- рекао је Лавров.
Он је навео да се "долар све више користи као агресивно оружје у глобалној економији", и да је због тога неопходно да се створи "паралелни систем поравнања који неће бити изложен оваквим ризицима".
- Нико није имун од тираније долара, с обзиром на очајну ситуацију у Сједињеним Државама. Они осећају да (њихова) хегемонија измиче, а ... Сједињене Државе желе да искористе све, укључујући и најзабрањеније методе, да је сачувају - нагласио је Лавров.
БОНУС ВИДЕО: СТИГАО АЛВРОВ: Колона аутомобила са шефом руске дипломатије улази у Београд
Препоручујемо

ЛАВРОВ ПРВИ ПУТ У ЗЕМЉИ ЕУ ОД ПОЧЕТКА РАТА У УКРАЈИНИ! Посета планирана за децембар
01. 11. 2024. у 09:10

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)