"САУЧЕСНИШТВО У ГЕНОЦИДУ" Турска и још 51 држава траже од УН да се обустави испорука оружја и муниције Израелу

Novosti online

03. 11. 2024. у 16:39

ТУРСКА је, заједно с 53 друге потписнице, послала заједничко писмо Савету безбедности Уједињених нација апелујући да одмах предузме мере како би се зауставила испорука оружја и муниције у Израел, рекао је данас турски министар спољних послова Хакан Фидан.

САУЧЕСНИШТВО У ГЕНОЦИДУ Турска и још 51 држава траже од УН да се обустави испорука оружја и муниције Израелу

Фото: Пиксабеј

Писмо, упућено на иницијативу Турске, потписале су 52 државе и две међународне организације, преноси Анадолија.

У писму које је достављено УН-у 1. новембра, апелује се на прекид испоруке оружја Израелу.

"Морамо да понављамо у свакој прилици да продаја оружја Израелу представља саучесништво у геноциду", рекао је Фидан на конференцији за новинаре у Џибутију.

Напомињући да је администрација израелског премијера Бенјамина Нетанијахуа постала "глобална претња", Фидан је позвао све земље да спрече Израел да и даље игнорише међународно право.

Истичући да постојећи глобални систем не нуди потребно решење, Фидан је рекао да је потребан нови систем.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

АМЕРИ САЗНАЛИ ШТА СРБИ УРАДЕ КАД ЈЕ ТЕШКО - И ОСТАЛИ У ШОКУ! Тренер највећег америчког чуда објаснио како је то кад тренираш СРБЕ! (ВИДЕО)