САЛВИНИ ПОРУЧИО: Италија више није безбедна због судија који не спроводе законе о мигрантима

ЗАМЕНИК италијанске премијерке и министар саобраћаја Матео Салвини данас је изјавио да Италија више није безбедна због "неких судија", након што је судија у Катанији укинуо притвор за египатског тражиоца азила у центру за мигранте.

САЛВИНИ ПОРУЧИО: Италија више није безбедна због судија који не спроводе законе о мигрантима

Фото: ЕПА

-Због неких комунистичких судија који не спроводе законе, Италија је у овом тренутку небезбедна земља. Али ми не одустајемо!“, поручио је лидер крајње десничарске партије Лига.

Раније данас, судија у Катанији укинуо је притвор египатском тражиоцу азила у објекту за обраду података мигранта у Поцалу на Сицилији, иако он потиче из земље која је новом владином уредбом наведена као безбедна за репатријацију.

У одлуци, судија није потврдио притвор тражиоцу азила приликом разматрања његовог захтева за међународну заштиту са образложењем да листа "безбедних земаља” дефинисана владином уредбом не ослобађа судију од обавезе да провери да ли се та листа поклапа са уредбама ЕУ, као и да су у Египту претходно забележена кршења људских права.

Танјуг

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ОСВЕЖЕЊЕ, АДРЕНАЛИН И ПОРОДИЧНА ЗАБАВА: Водич кроз најбоље аква-паркове у Србији овог лета!