НАЈНОВИЈА АНКЕТА: За Харис би гласало 51%, а за Трампа 47% страначки опредељених бирача

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

04. 11. 2024. у 22:01

ДЕМОКРАТА Камала Харис има четири процентна поена предности над републиканским ривалом Доналдом Трампом са 51 одсто подршке, у односу на 47 одсто за бившег председника, када су у питању страначки опредељени гласачи, показала је анкета ПБС њуз/НПР/Марист објављена данас.

НАЈНОВИЈА АНКЕТА: За Харис би гласало 51%, а за Трампа 47% страначки опредељених бирача

Foto: AP Photo

Према истој анкети, нешто више од половине страначки неопредељених бирача подржава Трампа, што је за пет процентних поена више у односу на Харис, преноси Гардијан.

Анкета такође показује да се разлика у гласању између мушкараца и жена значајно смањила у последњем месецу кампање.

Трампово вођство у односу на Харис међу мушким гласачима пало је на само четири процентна поена, у односу на 16 поена предности у октобру.

Истовремено, 55 одсто жена рекло је да ће подржати Харис у последњој анкети, што значи да је њено вођство међу женама пало са 18 на 11 процената од прошлог месеца у односу на Трампа.

Председнички избори у САД одржаће се сутра.

Танјуг

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.

25. 07. 2025. у 08:55

Коментари (0)

„УЖИВАЈ, РЕЦИКЛИРАЈ И ОДГОВОРНО КОНЗУМИРАЈ“ порука Апатинске пиваре са 31. Дринске регате