"МОСКВИ СВЕЈЕДНО КАКО ЋЕ СЕ ЗАВРШИТИ ИЗБОРИ" Захарова: Шеф Беле куће да се бави проблемима у САД, а не авантурама далеко од својих обала

Биљана Ристивојевић

05. 11. 2024. у 14:11

РУСИЈИ је свеједно како ће се завршити председнички избори у Сједињеним Америчким Државама, јер тамо постоји консензус о конфронтацији са Москвом, изјавила је портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова.

МОСКВИ СВЕЈЕДНО КАКО ЋЕ СЕ ЗАВРШИТИ ИЗБОРИ Захарова: Шеф Беле куће да се бави проблемима у САД, а не авантурама далеко од својих обала

Фото: Профимедиа

- Москви је, генерално, свеједно како ће се завршити ови избори, узимајући у обзир да је у САД формиран двопартијски консензус који се односи на конфронтацију са нашом земљом - истакла је Захарова, одговарајући на питање новинара да ли ће победа неког од кандидата на председничким изборима у Америци представљати неку суштинску разлику.

Поред тога, она је поручила да ће Москва бити спремна да размотри предлоге Вашингтона, односно њихову усклађеност са руским интересима, након избора.

- Ако се у америчкој политици нешто промени и појаве се предлози упућени нама, бићемо спремни да их проучимо у складу са руским интересима - наводи се у одговору на новинарско питање на сајту Министарства спољних послова.

Она је додала да ће Москва у сваком случају одлучно бранити своје интересе, посебно кад је реч о питањима националне безбедности.

- Било би логично да ће шеф Беле куће, ко год то био, бити усредсређен на решавање проблема своје земље и неће тражити авантуре десетинама хиљада миља далеко од америчке обале - поручила је Захарова.

Портпаролка је поручила да Русија америчком народу жели да превазиђе кризу демократије и поделе у друштву.

Данас се у САД одржавају председнички избори, кандидат Републиканске партије је Доналд Трамп, бивши амерички председник, а Демократске партије Камала Харис.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: "НОВОСТИ" НА ЦИИЕ У ШАНГАЈУ: Премијер Вучевић обишао национални и привредни павиљон Србије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТ, СЛОВЕНАЦ И ИТАЛИЈАН ТУКЛИ СРПСКЕ ПОЛИЦАЈЦЕ: Ево ко су страни држављани ухапшени у насилним блокадерским протестима

ХРВАТ, СЛОВЕНАЦ И ИТАЛИЈАН ТУКЛИ СРПСКЕ ПОЛИЦАЈЦЕ: Ево ко су страни држављани ухапшени у насилним блокадерским протестима

МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је данас да је током синоћњих протеста повређено 75 полицајаца, а приведено 114 лица од којих 3 страна држављанина.

15. 08. 2025. у 12:21

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци

ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.

13. 08. 2025. у 11:24

ЦИФРА - БОЛИ ГЛАВА: Колику пензију прима Берчек? Сваког месеца на рачун му лежу ДВЕ СУМЕ

ЦИФРА - БОЛИ ГЛАВА: Колику пензију прима Берчек? Сваког месеца на рачун му лежу ДВЕ СУМЕ

МНОГИ кажу да је Александар Берчек један од највећих глумаца на овим просторима, а он је свој таленат доказивао идући из улоге у улогу, и изнова показујући чари свог глумачког умећа.

15. 08. 2025. у 13:20

Коментари (0)

ВЕЛИКА ЕКСПЛОЗИЈА У РУСИЈИ: Броје се мртви, преко 130 повређених