ЧЕШКИ ПРЕДСЕДНИК ГЕНЕРАЛ ПЕТР ПАВЕЛ: Фронт у Украјини доспео у "неку врсту ћорсокака", али се окреће у корист Русије
НОВОИЗАБРАНИ амерички председник Доналд Трамп могао би да покуша да преговара са руским председником Владимиром Путином о окончању рата против Украјине, али такав споразум вероватно не би био у најбољем интересу Европе или Украјине, изјавио је чешки председник Петр Павел.
Фото: Профимедиа
-Такав споразум највероватније неће бити у нашем (европском) интересу, нити у интересу Украјине. Зато што се једноставно даје Русији део окупираних територија, уз поруку Украјини да неће постати чланица НАТО-а најмање 20 година, рекао је Павел на отварању Прашког самита одбране ИИСС у петак, преноси портал РБК Украјина.
Он је додао да је западна подршка Украјини била недовољно брза, што је омогућило руским снагама да напредују.
Према његовим речима, западне испоруке војне опреме и финансијска помоћ биле су недовољне да би Украјина обезбедила победу.
Додао је да је ситуација на линијама фронта доспела у "неку врсту ћорсокака", али да се сада "окреће више у корист Русије".
-И у овој ситуацији, тешко је мотивисати било коју страну да преговара, навео је Павел.
Павел је додао да о било каквом мировном споразуму, чак и ако доведе до привремених уступака неких територија под руском контролом пре постизања дипломатског решења у будућности, треба преговарати са више страна, укључујући Кину, Индију и Европу.
Почетком септембра Доналд Трамп је тврдио да ће, ако победи на изборима, позвати и украјинског председника Володимира Зеленског и руског председника Владимира Путина, а договор ће бити постигнут у року од 24 сата.
Поред тога, истог месеца, Трамп се састао са Зеленским, а украјински председник му је представио свој план за победу.
После тих разговора, Трамп је рекао да жели "фер договор за све", подсећа украјински портал.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
РУСИЈА ИМА НОВУ СМРТОНОСНУ БОМБУ: Домет клизне бомбе повећан на 120 км (ВИДЕО)
09. 11. 2024. у 17:24
ДВА ДАНА ПРЕ ПОЧЕТКА РАТА: Документ на Бајденовом столу открива судбину Украјине
09. 11. 2024. у 00:10 >> 01:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)