СВЕЧАНО У ЛОНДОНУ Краљ Чарлс и принцеза Кејт данас присуствују церемонији поводом Дана примирја
БРИТАНСКИ краљ Чарлс и принцеза од Велса, Кејт, присуствоваће данас годишњој церемонији у част припадника британске војске који су погинули у два светска рата.
Принц Вилијам и принцеза од Велса придружиће се краљу и високим званичницима на националној служби сећања, преноси "Гардијан".
Бакингемска палата је јуче саопштила да краљица Камила неће присуствовати комеморацији због упале плућа.
Двоминутним ћутањем обележава се сећање на историјски тренутак окончања борби у Првом светском рату 1918. године у 11.00 часова, 11. дана 11. месеца у години.
Око 10.000 ветерана продефиловаће данас у Лондону, представљајући 326 различитих оружаних снага и цивилних организација.
-Слободе које данас уживамо - наша демократија, наше вредности, наш начин живота - тешко су освајане генерацијама. Заувек смо дужни тим храбрим душама које су се бориле да бране ову земљу и које су поднеле коначну жртву. Ми их поштујемо данас и увек. Сећамо их се данас и увек - рекао је британски премијер Кир Стармер.
БОНУС ВИДЕО: ВЕНЧАЊЕ КОЈЕ ЈЕ ОБЕЛЕЖИЛО 20. ВЕК: Лејди Дајана је рекла ''да'', а то је гледало 75 милиона људи
Препоручујемо
ЗАВРНУО СЛАВИНУ Краљ Чарлс ускратио финансијска средства брату, принцу Ендруу
02. 11. 2024. у 22:47
ОГЛАСИО СЕ ЗВАНИЧНИК ПАЛАТЕ: Познато када ће Краљ Чарлс наставити посету иностранству
27. 10. 2024. у 10:53
АМЕРИКАНЦИ ОТВОРИЛИ КИНЕСКИ БАЛОН КОЈИ СУ ОБОРИЛИ: Остали шокирани оним што се налази у њему - "Могли су нас шпијунирати!"
КИНЕСКИ шпијунски балон који је 2023. године прелетео Сједињене Државе био је опремљен америчком технологијом која је могла омогућити шпијунирање Американаца, према изворима који су директно упознати са техничком анализом коју је спровела америчка војска.
11. 02. 2025. у 13:30
ГРАЂАНИ У ПАНИЦИ: Море у Турској се повукло више од 300 метара (ФОТО)
НАКОН серије потреса на Санторинију, море у Измиру и многим другим местима дуж егејске обале повукло се више од 200 метара, објавили су турски медији.
11. 02. 2025. у 14:15
3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: "Томпсон - то није будала! Наши 'хероји' су давно починили масакр, а чији смо ми?"
"ЧИЈИ смо ми? Питајте Загребачку банку, Привредну банку, питајте Хрватску народну банку... Питајте све оне који нам се свакодневно церекају са свих портала и реците, имате Хрватску."
11. 02. 2025. у 17:12
Коментари (0)