СИЈАРТО ЈАСАН: Победа Трампа може да донесе мир у Европу следеће године
МИНИСТАР спољних послова Мађарске Петер Сијарто изјавио је данас да је победа републиканца Доналда Трампа на изборима у САД створила нову политичку реалност која може да донесе мир у Европу наредне године.
Фото: Танјуг/Владимир Спорчић
Победа републиканског кандидата на изборима значи да постоје добре шансе да ''sledeće године може да се врати мир у Европу”, додао је шеф мађарске дипломатије.
Мађарски премијер Виктор Орбан, који одржава блиске односе са Трампом, био је први лидер у ЕУ који му је честитао победу на председничким изборима у САД.
Трамп је претходно критиковао америчке пакете помоћи за Кијев, а током кампање је одбио да каже да ли жели да Украјина победи у рату против Русије.
Извори су за Аксиос у петак рекли да су Трамп и Зеленски недавно обавили телефонски разговор, којем се придружио и милијардер Илон Маск.
Трамп је наводно изразио подршку Украјини током разговора, али се лидери нису дотакли питања слања додатне помоћи Кијеву из САД или Трамповог плана за примирје.
БОНУС ВИДЕО: ТРАМП СЛЕТЕО У МИЛВОКИ: Појачана безбедност након покушаја атентата
Препоручујемо
"ИМАШ ФОРЕ ЈОШ 38 ДАНА": Трампов син "пецнуо" Зеленског где га највише боли (ВИДЕО)
10. 11. 2024. у 10:21
СИЈАРТО ПРОГОВОРИО НА РУСКОМ: Неочекиван почетак говора мађарског министра у Минску
31. 10. 2024. у 15:07
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)