АНАЛИЗА ЗАПАДНИХ МЕДИЈА: Трамп формира нови савез због Украјине

Новости онлајн

12. 11. 2024. у 19:15

УКРАЈИНА би могла да престане да добија помоћ од Запада под утицајем новог савеза који предводи новоизабрани председник САД Доналд Трамп, пише лист „Индепендент“.

АНАЛИЗА ЗАПАДНИХ МЕДИЈА: Трамп формира нови савез због Украјине

Foto: Tanjug AP

„Изненађујуће тројство Доналда Трампа, мађарског десничарског премијера Виктора Орбана и папе Фрање могло би да стави тачку на наду у наставак подршке Украјини“, наводи се у чланку.

Како се истиче, Мађарска је последњих година била практично сама међу западним суседима у својој жељи да заврши сукоб у Украјини и једини ко је делио њен став је био папа Фрања.

Међутим, ставови новог америчког председника и руководства Мађарске се поклапају по низу питања, укључујући и по питању мира, па су се појавиле нове могућности за сарадњу, наводи се у тексту.

Подсећамо, након победе Доналда Трампа на америчким изборима, Виктор Орбан је рекао да је изолација Мађарске завршена, те да међу лидерима ЕУ расте број оних који опрезно прелазе на опцију мирног решавања сукоба у Украјини.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

Ђилас љут на народ: Волео бих да живим у некој другој земљи

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар орешника и сармата може да уништи читав НАТО у Европи

РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи

КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).

13. 05. 2026. у 12:29

Коментари (0)

ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде