БИВШИ ЗАМЕНИК ГЕНЕРАЛНОГ СЕКРЕТАРА НАТО: Ово су могући уступци Трампа Русији по питању Украјине (ВИДЕО)
НОВОИЗАБРАНИ амерички председник Доналд Трамп могао би Русији да понуди три уступка у преговорима о украјинском сукобу, пише бивша заменица генералног секретара НАТО Роуз Готемолер у чланку за Фајненшел тајмс.
Фото: Профимедиа
Први уступак би се, према њеном мишљењу, могао тицати језика у споразуму о прекиду ватре, који предлаже да се за основу узме пример Западне Немачке после Другог светског рата. „Територијални интегритет Немачке је очуван, а одвајање Савезне Републике Немачке од њених источних региона није сматрано трајним“, наводи се у материјалу.
Други уступак би се, према Готемолеру, могао тицати могућности да се Украјини дозволи улазак у НАТО, што се не би „одлагало на неодређено време“, већ би се „разрађивало на неодређено време“. Према речима политичара, овај период ће за Кијев бити веома дуг, пошто још треба да се испуне многи услови.
Трећи уступак тиче се наставка преговора између Русије и САД о контроли нуклеарног наоружања и стратешкој стабилности.
У јуну је руски председник Владимир Путин покренуо иницијативу за мирно решавање сукоба у Украјини: Москва би одмах прекинула ватру и изјавила да је спремна за преговоре након повлачења украјинских трупа са територије нових региона Русије. Поред тога, додао је руски лидер, Кијев мора да изјави да се одриче намера да уђе у НАТО, мора да изврши демилитаризацију и денацификацију, као и да прихвати неутралан, ванблоковски и безнуклеарни статус. Путин је у овом контексту поменуо и укидање санкција Русији.
(риа.ру)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
ЗАПАДНИ МЕДИЈИ: Ако Трамп буде сарађивао са Путином, НАТО очекује мрачна будућност
10. 11. 2024. у 18:21
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)