ФИЦО ПРОТИВ ОДЛУКЕ САД О УПОТРЕБИ РАКЕТА ДУГОГ ДОМЕТА: ''То ће одложити преговоре о миру''

Танјуг

18. 11. 2024. у 16:29

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо оштро се противи одлуци САД да дозволи Украјини да користи оружје дугог домета у нападима на Русију и истиче да то има за циљ да осујети или одложи мировне преговоре, наведено је у саопштењу премијера.

ФИЦО ПРОТИВ ОДЛУКЕ САД О УПОТРЕБИ РАКЕТА ДУГОГ ДОМЕТА: То ће одложити преговоре о миру

Фото Танјуг/АП/Denes Erdos

- Ово је незапамц́ена ескалација тензија, одлука која осујец́ује наде за почетак било каквих мировних преговора и окончање међусобног убијања Словена у Украјини - наводи се у саопштењу, пренео је Ројтерс.

Према писању "Њујорк тајмса" и наводима Ројтерса и још неких медија, администрација одлазећег председника САД Џозефа Бајдена одобрила је у недељу Украјини да користи далекометне крстареће ракете АТАЦМС за ударе дубоко на руској територији.

БОНУС ВИДЕО:

РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (0)

ЈЕЗИВО: Хаг донео монструозну одлуку о генералу Младићу