ПАПА ФРАЊА ПОВОДОМ 1.000 ДАНА СУКОБА У УКРАЈИНИ ПОРУЧИО: Рат је увек пораз
ПАПА Фрања поновио је данас, поводом 1.000 дана од почетка сукоба у Украјини, позив за мир у Украјини и поручио да је рат увек пораз.
FOTO: AP/Tanjug
Украјина данас обележава 1.000 дана од почетка рата и до сада је хиљаде украјинских грађана погинуло, а више од шест милиона људи живи као избеглице.
Број становника Украјине опао је за четвртину од тренутка када је руски председник Владимир Путин започео напад, који је, како оцењује Гардијан, највећи сукоб у Европи од Другог светског рата.
БОНУС ВИДЕО: НОВОСТИ У ''ВАТИКАНУ'': ПАПА СЕ ОБРАЋА ВЕРНИЦИМА: Нисмо сами на животном путу
Препоручујемо
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (0)