ШОЛЦ НАКОН РАЗГОВОРА СА СИЈЕМ: Важно да две економске силе разговарају о тешким темама

НЕМАЧКИ канцелар Олаф Шолц разговарао је данас о рату између Русије и Украјине са кинеским председником Си Ђинпингом и поручио да је важно да две економске силе разговарају о тешким темама.

ШОЛЦ НАКОН РАЗГОВОРА СА СИЈЕМ: Важно да две економске силе разговарају о тешким темама

Фото: Профимедиа


- За нас је важно да разговарамо о великим проблемима и изазовима. Агресорском рату Русије против Украјине, на пример, или опасним ситуацијама које видимо на другим местима у свету - рекао је Шолц након разговора са Сијем на маргинама састанка Групе 20 у Бразилу, пренео је Ројтерс.

Он је казао да нико не би требало да се плаши својих суседа, што је централни принцип мира у свету, "којем смо посвећени".

Шолц је, такође, истакао интересовање Немачке за економску сарадњу.

- Важно је да обезбедимо да једнаки услови прате економске активности компанија на свим странама, што је кључно за услове за будући рад - рекао је он.

Лидери групе Г20 на самиту у Бразилу усвојили су раније данас заједничку декларацију у којој се позива на повећање хуманитарне помоћи Гази и окончање рата у Украјини, али нису успели да постигну потпуни консензус.

БОНУС ВИДЕО: АМЕРИКА У ПОСЕТИ ПЕКИНГУ: Саливен саветник за националну безбедност у ''критичној'' мисији

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ДАНИ ПОЉА ШЕЋЕРНЕ РЕПЕ: Суноко окупио произвођаче