МЕРКЕЛОВА ОДБРУСИЛА ЗЕЛЕНСКОМ: Не може Кијев сам да одлучује о почетку преговора са Русијом
КИЈЕВ не може сам да одлучује о почетку преговора са Русијом, рекла је Ангела Меркел, бивши немачки канцелар у интервјуу за „Коријере дела сера“.
Фото АП
- Преговори, наравно, не треба да се воде Украјини преко главе. Али, у исто време, многе земље које подржавају Украјину треба заједно са Кијевом да одлуче када се са Русијом може размотрити дипломатско решење. Не може Кијев сам о томе да одлучује - рекла је она и додала да не зна када ће до тога доћи.
Подсетимо, недавно су објављени мемоари Меркелове под називом „Слобода. Сећања 1954-2021“.
У књизи је, између осталог, описала свој први сусрет Доналдом Трампом, а такође је говорила о руском председнику Владимиру Путину и Украјини.
(Спутњик)
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Руска војска у јуришу, Украјинци имају проблем са допремањем муниције
23. 11. 2024. у 08:03 >> 21:44
ТРАМП СПРЕМА ГРЕНЕЛА ЗА КЉУЧНО МЕСТО? Хоће ли он бити човек спреман да заустави рат
23. 11. 2024. у 07:58
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.
20. 02. 2026. у 22:47
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОТПУНО ГОЛА: Објављене наге фотке жене нашег славног фолкера (ФОТО)
АНА Јовановић, супруга популарног певача Пеђе Јовановића, поново је успела да усија друштвене мрежама провокативним издањем са егзотичне дестинације.
21. 02. 2026. у 20:31
Коментари (0)