НАЈНОВИЈА АНКЕТА: Већина Американаца задовољна Трампом, ови потези одушевили грађане

Танјуг

24. 11. 2024. у 22:17

ВЕЋИНА Американаца задовољна је што је Доналд Трамп победио на председничким изборима, као и његовим потезима у периоду преноса власти, показала је најновија анкета коју су спровели ТВ мрежа ЦБС Њуз и маркетиншка компанија YouGov.

НАЈНОВИЈА АНКЕТА: Већина Американаца задовољна Трампом, ови потези одушевили грађане

Foto: Tanjug AP


Чињеницом да је Трамп добио изборе задовољно је 24 одсто испитаника, док је 31 проценат рекао да је срећан због тога, пренео је Вашингтон тајмс.

Чак 59 одсто анкетираних задовољно је потезима Трампа у периоду преноса власти.

Када је реч о републиканцима, њих 54 посто су узбуђени због онога што ће Трамп урадити када преузме функцију председника, док је 41 проценат рекао да има оптимистичан став поводом тога. 

Међу испитаницима демократама, њих 50 одсто рекло је да се плаше онога што ће Трамп урадити када преузме функцију председника, а 30 процената да је забринуто.
Већина републиканаца,чак 78 одсто, рекло је да их Трампова победа инспирише да га подрже.

Када је реч о личностима које је Трамп изабрао за чланове своје администрације, 89 одсто испитаника сматра да је важно да те особе искрено износе своје мишљење, док је 86 процената рекло да је битно да имају искуства у сектору или агенцији коју ће водити.
Више од половине испитаних Американаца (65 одсто) мисли да је демократија у САД угрожена, док њих 35 процената сматра да није.

Анкетом је обухваћено 2.232 испитаника, а спроведена је од 19. до 22. новембра.

БОНУС ВИДЕО: РОБЕРТ ДАВИ: Бели Анђео је спасио Трампа од атентата


Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРЕТПОСТАВЉАМ ДА ЈЕ ЗАТО СКИНУЛА ПОЈАС Огласио се власник агенције у којој је страдала девојка, Тијана махала пријатељима на плажи

"ПРЕТПОСТАВЉАМ ДА ЈЕ ЗАТО СКИНУЛА ПОЈАС" Огласио се власник агенције у којој је страдала девојка, Тијана махала пријатељима на плажи

НОВОСАЂАНКА Тијана Р. (19), која је погинула 28. маја у застрашујућој несрећи у Будви, током парасејлинга, била је потпуно безбедна у седишту које је сајлама везано за падобран, који вуче глисер.

29. 05. 2025. у 14:31

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.

28. 05. 2025. у 09:45

ПОЗНАТИ ХРВАТСКИ ПОЛИТИЧАР СНИМИО ПОРНО ФИЛМ Његова партнерка га обрукала: Ипак је бољи у политици! (ФОТО/ВИДЕО)

ПОЗНАТИ ХРВАТСКИ ПОЛИТИЧАР СНИМИО ПОРНО ФИЛМ Његова партнерка га обрукала: "Ипак је бољи у политици!" (ФОТО/ВИДЕО)

БИВШИ хрватски политичар и саборски заступник Иван Пернар, чија је странка прошле недеље након стечаја избрисана из регистра, има нову "каријеру". Одлучио је да се опроба у снимању филмова за одрасле, а пре неколико дана је објавио и да је снимио свој први филм и то са порно глумицом Маријом Задравец, познатијом под надимком Свит Мери (Sweet Mary).

29. 05. 2025. у 14:49

Коментари (0)

Солана иде ка 200 долара уз подршку банака, док Layer 2 Solaxy може брзо достићи 50 милиона долара и бити распродат