СПРЕМАЈУ СЕ ЗА ТРЕЋИ СВЕТСКИ РАТ? Немци у паници, спреман списак бункера и склоништа
НЕМАЧКА саставља листу бункера који би могли да обезбеде хитно склониште за цивиле, саопштило је немачко Министарство унутрашњих послова.
Foto: Profimedia
Апликација је планирана да би грађани могли да пронађу склониште за хитне случајеве на местима као што су подземне железничке станице и паркинзи, јавне и приватне зграде, пренео је Гардијан.
Дигитални списак бункера и склоништа за хитне случајеве биће састављен тако да људи могу брзо да их пронађу користећи телефонску апликацију.
Портпарол Министарства унутрашњих послова рекао је на брифингу за новинаре да би људи такође били подстакнути да формирају склоништа у својим домовима реновирањем подрума и гаража.
Портпарол наводи да ће састављање листа бункера потрајати јер је то, како је навео, "велики пројекат" који укључује и Канцеларију за цивилну заштиту и помоћ у катастрофама и друге органе.
Рекао је да су кључне тачке плана договорене на конференцији високих званичника у јуну и да се посебна група бави тим питањем.
У Немачкој има 579 бункера, углавном из периода Другог светског рата и Хладног рата, и они могу да пруже уточиште за 480.000 људи.
Од почетка руске инвазије на Украјину у фебруару 2022. године повећава се забринутост да би Русија могла да нападне поједине чланице НАТО-а.
Шефови немачке обавештајне службе упозорили су у октобру да ће Русија вероватно бити способна да изврши напад на НАТО до 2030. године.
Немачки званичници наводе да се у Немачкој већ нагло повећао обим руских шпијунских и саботажних активности.
Руски председник Владимир Путин рекао је прошле седмице да сукоб у Украјини има карактеристике глобалног рата и да не искључује ударе на западне земље.
(Ало)
БОНУС ВИДЕО:
БЕЛОРУСКЕ МЕХАНИЗОВАНЕ ЈЕДИНИЦЕ У СТАЊУ ПРИПРАВНОСТИ: Услед текућег упада Украјине у област Куркс
Препоручујемо
ХИТНО СЕ ОГЛАСИЛА МАРИЈА ЗАХАРОВА: Немачка прекраја историју у корист Трећег рајха
25. 11. 2024. у 17:04
НЕМАЧКИ ГИГАНТ У ВЕЛИКОЈ КРИЗИ: Смањује радне сате, али и плате за 10.000 запослених
23. 11. 2024. у 17:57
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)