МОРАЈУ ДА ИСПУНЕ НАТО СТАНДАРДЕ: Немачка даје милијарде на подморнице

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

30. 11. 2024. у 00:00

НЕМАЧКИ министар одбране Борис Писторијус намерава да купи четири подморнице, вредне 4,7 милијарди евра, што претходно мора да одобри парламентарни Одбор за потрошњу, наводи данас "Шпигл" (Der Spiegel).

МОРАЈУ ДА ИСПУНЕ НАТО СТАНДАРДЕ: Немачка даје милијарде на подморнице

Фото: Профимедиа/Илустрација

У захтеву који је достављен Одбору за потрошњу, Министарство одбране наводи да се подморнице набављају на захтев НАТО-а.

Речено је да је Министарство одбране недавно саопштило члановима одбора да је куповина нових подморница класе 212ЦД од суштинског значаја за испуњавање захтева НАТО-а за заштиту северног крила алијансе.

Нови одбрамбени планови НАТО-а налажу Немачкој да одржава најмање пет оперативних подморница од 2031. године, а Министарство одбране има за циљ да обезбеди ред пре фебруарских избора, пише часопис.

(рт.рс)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

КАЛАТЕС ПОКОПАО ЖЕЉКА ОБРАДОВИЋА: Нови тренер Партизана нам је дао додатну мотивацију!