ДОГОВОР О УКРАЈИНИ: Важни разговори у Риму
ПРЕМИЈЕРКА Италије Ђорђа Мелони састала се данас са мађарским премијером Виктором Орбаном у Риму, где су разговарали о ситуацији на Блиском истоку, подршци трајном миру у Украјини и посвећености реконструкцији те земље.
Фото: EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE
Мелони је такође честитала Орбану на шестомесечном председавању Саветом ЕУ, првим преговорима о приступању са Албанијом и напретку у проширењу Шенгенског простора са Бугарском и Румунијом, наведено је у саопштењу италијанске владе, преноси АП.
Током састанка у седишту италијанске владе, лидери су разговарали о сукобу на Блиском истоку, подршци мирном решењу у Украјини и посвећености својих земаља реконструкцији Украјине, уочи наредне конференције која ће бити одржана у Риму у јулу следеће године.
Мелони и Орбан су такође истакли значај решавања проблема нерегуларних миграција, позивајући на већу сарадњу са земљама из којих су мигранти дошли и транзита како би се решили основни узроци миграција и сузбила трговина људима и кријумчарење.
Лидери су нагласили важност истраживања нових начина за спречавање и сузбијање нерегуларних миграција у складу са законодавством ЕУ и међународним правом.
Препоручујемо
ПОЛОВНИ ХРВАТСКИ "РАФАЛ" СЕ ПОКРАВИО ЧИМ ЈЕ ПОЛЕТЕО: Хитно морао да прекине лет
ЈЕДАН од борбених авиона „Рафал“ Хрватског ратног ваздухопловства морао је у четвртак да прекине планирани лет због техничких проблема који су се појавили при полетању.
16. 01. 2026. у 21:12
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО
КРСТОВДАН, који се обележава 18. јануара, један је од оних празника у српској традицији који тихо, али снажно повезује веру, природу и човека. Иако често остаје у сенци Богојављења, Крстовдан у народном памћењу носи једнаку симболику, као дан када се судбина године “запечати”, а вода, ветар и небо постају гласници онога што долази.
18. 01. 2026. у 11:39
Коментари (0)