''РУМУНСКИ ТРАМП'' ПРЕТИ КИЈЕВУ: Уколико будем изабран за председника, прекинућу помоћ Украјини
РУМУНСКИ председнички кандидат Калин Ђорђеску, крајњи десничар, који је победио у првом кругу председничких избора, изјавио је да ће, уколико буде био изабран за председника, прекинути сваку помоћ Украјини.
Foto: Jutjub
Истакао је да мора само да брине о свом народу који, како је навео, има много проблема.
Ђорђеску тврди да румунска владајућа гарнитура не може да прихвати да је румунски народ коначно рекао да "жели назад свој живот, своју земљу и достојанство".
Он је у интервјуу хвалио новоизабраног америчког председника Доналда Трампа и мађарског премијера Виктора Орбана, док је руског председника Владимира Путина назвао "патриотом и вођом".
Истакао је и да је за то да Румунија остане у ЕУ и НАТО-у.
Одлазећи председник Румуније Клаус Јоханис објавио је у среду документа са којих је скинута ознака тајности у којима је детаљно описана масовна и, како се наводи, "високоорганизована" кампања за Ђорђескуа на Тик-току коју је наводно координисао "државни актер".
Документи су укључивали обавештајну процену да Русија изводи хибридне нападе на Румунију, коју види као "непријатељску државу".
Уставни суд је данас поништио први круг председничких избора у Румунији након што су му упућени захтеви да се испитају наводи о страном мешању у изборе.
Други круг је био најављен за недељу, 8. децембра.
БОНУС ВИДЕО: КУРСКА КЛАНИЦА: Украјинци се сакрили у кућу, а онда су Руси ударили свом снагом
Препоручујемо
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Мадуро слетео у Њујорк, прети му смртна казна; Протести против Трампа (ФОТО/ВИДЕО)
У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, у суботу ујутро одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони и хеликоптери, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.
03. 01. 2026. у 07:45 >> 00:07
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)