АМЕРИКА МЕЊА ТАКТИКУ У СИРИЈИ: Са овим групама ће успоставити контакт
САВЕТНИК Беле куће за националну безбедност Џејк Саливан изјавио је данас да главне сиријске побуњеничке групе, укључујући оне које су САД означиле као терористичке организације, говоре "исправне ствари" и да ће САД радити са свим групама у тој земљи након пада режима председника Башара ал Асада.

FOTO: EPA
- Радићемо са свим групама у Сирији и као што је председник САД (Џозеф) Бајден јуче рекао, побуњеничке групе, укључујући и оне које су означене као терористичке, заправо су саопштиле све исправне ствари. Сада је питање шта ће учинити да покушају да доведу до напретка Сирије - рекао је Саливан за ЦБС.
Он је у емисији "Добро јутро Америко" на АБЦ-ју навео да је "добро што га нема", мислећи на бившег сиријског председника Башара ал Асада, а колапс Ассадовог режима, како је навео, ствара "ризик и неизвесност о томе шта следи".
- Постоји прилика да се изгради нешто боље у Сирији, али ту је и забринутост да би терористи, џихадисти и други људи којима је у срцу најбољи интерес Сједињених Америчких Држава, у најмању руку, могли да искористе ово… Спремни смо да радимо са свима у Сирији ко жели стабилну, инклузивну демократску будућност те земље - рекао је он.
Бајден је у недељу изјавио да је пад Асадовог режима истовремено "и ризика и историјска прилика" за земљу.
Препоручујемо

ЗЕЛЕНСКИ ОТКРИО НОВЕ ПЛАНОВЕ: Позваћу Бајдена да разговарамо о позиву Украјини у НАТО
09. 12. 2024. у 15:21

СИРИЈСКИ ПОБУЊЕНИЦИ ПРВИ ПУТ О РУСИЈИ: Ово су рекли о односима са Москвом
09. 12. 2024. у 15:20

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)