ПОГЛЕД КА УКРАЈИНИ: Трамп жели да буде миротворац и победник
НОВОИЗАБРАНИ амерички председник Доналд Трамп посвећује повећану пажњу сукобу у Украјини, јер жели да изгледа као миротворац и да буде победник у било ком развоју ситуације, сматра политиколог Никита Дањук.
Фото: ЕПА/Shutterstock/илустрација
Према експерту, Трамп већ покушава да изврши одређени притисак на Украјину, што је постало јасно после његових састанака са председником те земље Владимиром Зеленским, и на Русију – да он већ наводно има неку врсту плана замрзавања сукоба, што не одговара интересима Москве.
Претходно је званична представница руског Министарства спољних послова Марија Захарова рекла да Трампов тим тренутно не нуди никакве озбиљне опције за решавање ситуације у Украјини. Захарова је тако реаговала на Трампов састанак са председницима Француске и Украјине Емануелом Макроном и Владимиром Зеленским.
(РЕН ТВ)
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)