ОПОЗИЦИЈА ТРАЖИ ОПОЗИВ ЈУН СУК ЈОЛА: Председник Јужне Кореје на тапету опозиције
ЈУЖНОКОРЕЈСКА владајућа Партија моћи народа (ППП) најављује могућност да ће се њени посланици придружити опозицији у Народној скупштини у гласању за опозив председника Јужне Кореје Јун Сук Јеола, које је заказано за данас, пренео је Јонхап.

Foto: Profimedia
Како јавља Би-Би-Си (ББЦ), на стотине демонстраната почело је да се окупља испред Народне скупштине у Сеулу, где би данас по подне требало да се одржи гласање о опозиву председника Јужне Кореје због његовог неуспелог покушаја увођења ратног стања.
Посланик ППП Чо Кјунг Те рекао је новинарима да чланови те странке нагињу ка учешћу у гласању у парламенту, али да су остали подељени у вези са питањем да ли да гласају за или против предлога за опозив.
- Постоји велика разлика у ставовима између оних који одобравају и оних који не одобравају (предлог за опозив) - рекао је Чо Кјунг Те.
Први захтев за опозив Јун Сук Јола, због проглашења ратног стања 3. децембра, одбачен је прошле суботе због недостатка кворума, при чему су скоро сви посланици из владајуће Партије моћи народа бојкотовали гласање.
За усвајање предлога потребна је двотрећинска већина, за шта би била потребна подршка најмање осам посланика ППП.
Како је најављено, у Јужној Кореји ће се данас широм земље одржати скупови са захтевом за опозив председника Јун Сук Јола, због његовог прошлонедељног неуспелог покушаја да уведе ратно стање.
Планирани су протести широм већих градова, где ће демонстранти позвати Јун Сук Јола да поднесе хитну оставку и апеловати на посланике из владајуће ППП да подрже предлог за опозив.
Препоручујемо

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита
СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.
27. 06. 2025. у 16:50
Коментари (0)