МОСКВА СЕ ОГЛАСИЛА: Кијевски режим добиће заслужену казну за убиства руских новинара

Mina Izgarević

15. 12. 2024. у 13:37

УКРАЈИНСКЕ власти, које спроводе циљани лов на руске новинаре и ратне репортере, претрпеће заслужену казну због њихове погибије, наводи се у коментару портпарола руског Министарства спољних послова Марије Захарове на Дан сећања на новинаре који су погинули у обављању својих професионалних дужности.

МОСКВА СЕ ОГЛАСИЛА: Кијевски режим добиће заслужену казну за убиства руских новинара

Фото: Пиксабеј

- Данас се сећамо оних који се нису вратили са уредничких задатака са жаришта, који су погинули за своја уверења и оданост професији, укључујући и од последица терористичких напада, који су, ризикујући своје животе, до последњег тренутка поштено испуњавали свој новинарски дуг и бранили истину и слободу говора... Уверени смо да ће одговорни за њихову смрт неизбежно добити заслужену казну - истиче се у коментару.

- Циљани лов на руске новинаре и ратне репортере који спроводе украјински крвници, директна је последица вишегодишње попустљивости, па чак и подстицања оваквих терористичких метода од стране западних покровитеља кијевске клике и мултилатералних структура под њиховом контролом, чија је директна одговорност заштита безбедности медијских радника без икакве разлике - оценила је дипломата.

Она је додала да су прошле године од стране „злочиначког кијевског режима“ погинули бројни новинари и медијски радници.

Захарова је подсетила да је очигледна манифестација лицемерја и двоструких стандарда била ружна ситуација која се развила око извештаја генералне директорке Унеска Одре Азуле о безбедности новинара и проблему некажњивости за 2022-2023. годину, у којој су намерно игнорисана бројна убиства руских новинара и ратних репортера од стране кијевског режима.

- За наше напоре осећамо безусловну подршку стручне заједнице која је у бројним апелима генералном директору исказала огорчење због политички ангажованог става руководства Организације. Ово је важно не само да би се сачувало сећање на оне који су несебично били одани професији и дали своје животе за њу, већ и да би се спречили слични злочини у будућности - закључила је Захарова.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

ВРАТОЛОМИЈА НА 3200 НЕТАРА: Казахстански акробат Галимзхан Ауесбаи пркоси гравитацији

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Потврђена идиоткиња! Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: Фашистички олош, издала бираче

"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"

ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.

22. 04. 2026. у 08:44

Коментари (0)

Најзгоднија преваранткиња 21. века донела шок-одлуку! Свет је затечен, после најновијег скандала је нестала, а сада...