ВЕЋ ПОСТОЈИ "МАЊИ ПРОГРЕС": Трамп Намерава да позове Путина ради окончања рата у Украјини (ВИДЕО)

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

16. 12. 2024. у 18:19

НОВОИЗАБРАНИ председник САД Доналд Трамп изјавио је да марљиво ради на окончању сукоба у Украјини, већ постоји "мањи прогрес".

ВЕЋ ПОСТОЈИ МАЊИ ПРОГРЕС: Трамп Намерава да позове Путина ради окончања рата у Украјини (ВИДЕО)

Фото: Танјуг АП

-Напорно радимо (да зауставимо сукоб)... То је тежак задатак, али напредујемо, рекао је Трамп у понедељак, говорећи у својој резиденцији у Мар-а-Лагу.

Он је саопштио да тим поводом намерава да ступи у контакт са руским лидером Владимиром Путином.

По његовим речима, није позвао Владимира Зеленског на своју инаугурацију 20. јануара.

Трамп је раније више пута истицао да ће један од кључних циљева његове администрације бити решавање међународних сукоба, укључујући и сукоб у Украјини.

Украјинска страна и даље одбија да преговара са Русијом, рекао је раније у понедељак портпарол руског председника Дмитриј Песков, напомињући да је у Украјини на законодавном нивоу забрањено преговарање са Русијом.

(sputnikportal.rs)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.

23. 04. 2026. у 14:21

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Русија разнела Немице! Први пут од почетка рата у Украјини окршај је био без рукавица