МИСТЕРИОЗНА БОЛЕСТ ИЗ КОНГА СТИГЛА У ВИЈЕТНАМ: Појачане контроле на аеродрому
ЦЕНТАР за контролу болести у Ханоју данас је појачао здравствене провере на међународном аеродрому Нои Баи због избијања мистериозне болести у Конгу, пренела је вијетнамска агенција ВНА.

Фото: Депоситпхотос
Прошле недеље, Одељење за превентивну медицину при Министарству здравља Вијетнама издало је хитно обавештење у вези са случајевима непознате болести у Демократској Републици Конго.
Према подацима Светске здравствене организације (СЗО), од 24. октобра до 5. децембра 2024. године здравствена зона Панзи у провинцији Кванго у Конгу пријавила је 416 случајева непознате болести, са 31 смртним исходом, што представља стопу смртности од 7,6 одсто.
Симптоми болести укључују грозницу, главобољу, кашаљ, цурење из носа и бол у мишићима.
Највише случајева је пријављено код деце, а утврђено је да млађи од пет година чине 53 одсто укупних случајева заразе и 54,8 одсто умрлих.
Преминуле особе су патиле од неухрањености, а тестови су показали да су неки од њих претходно били заражени и маларијом.

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

ЉУДИ, ШТА СЕ ОВО ДЕСИЛО? Ердоган ухватио Макронов средњи прст и - не пушта! Снимак руковања постао хит на друштвеним мрежама (ВИДЕО)
"ДИПЛОМАТСКИ" стисак.
19. 05. 2025. у 16:40 >> 16:48
Коментари (0)