УКРАЈИНСКИ ОФИЦИР: Више је дезертера него погинулих и рањених

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

17. 12. 2024. у 23:03

БРОЈ украјинских дезертера међу украјинским војницима превазилази број погинулих и рањених, рекао је командир Оружаних снага Украјине за пољски лист "Газета Виборза".

УКРАЈИНСКИ ОФИЦИР: Више је дезертера него погинулих и рањених

Фото МО Украјине

-У неким периодима број оних који су напустили одред био је већи од убијених и рањених, изјавио је командир. Према његовим речима, само 10 одсто дезертера се вратило.

Официр сматра да је разлог за ово неприпремљеност мобилисаних војника.

Још у октобру је начелник Врховног суда Украјине Станислав Кравченко истакао значајан пораст дезертерства и непослушности међу редовима украјинских оружаних снага, називајући ситуацију "угрожавајућом".

Посланица Раде Ана Скороход је указала на то да је број дезертера већи од 100.000. Истовремено, процене украјинских медија крајем октобра биле су око 170.000.

Крајем новембра Владимир Зеленски је потписао закон о добровољном повратку у службу оних Украјинаца који су без дозволе напустили војну јединицу. Закон подразумева да војна лица која се добровољно врате могу наставити да служе у складу са својим уговором.

(рт.рс)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

ТИНЕЈЏЕРКА је, како каже њен близак пријатељ, била девојка пуна живота, имала је много планова за будућност, а тек је имала 19 година, и цео живот је био пред њом, а сада је читава њена породица завијена у црно.

30. 05. 2025. у 14:42

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.

28. 05. 2025. у 09:45

ПОСТОЈИ ДРУГИ СНИМАК Који је узрок понашања девојке страдале у Будви? Психолог објашњава: Екстремни страх и фокус да се побегне

ПОСТОЈИ ДРУГИ СНИМАК Који је узрок понашања девојке страдале у Будви? Психолог објашњава: "Екстремни страх и фокус да се побегне"

"ЗА ТЕЗУ да је бег из ситуације опасне са суженом свешћу више гооври о томе да се ради о екстремногм страху који може да се протумачи као паника. Ако није долазила у такве ситуације не можемо знати да ли је склона томе ако не зна да ли има напад панике."

30. 05. 2025. у 13:33 >> 13:33

Коментари (0)

РИВИЕРА MONTENEGRO SWISSÔTEL У БУДВИ БУДИ НАЈВЕЋИ ИНТЕРЕС КУПАЦА НЕКРЕТНИНА ЗБОГ ПОСЕБНОГ ПРОГРАМА РЕНТИРАЊА