КО ЈЕ КИРИЛОВ УБИЦА? Обећано му 100.000 долара и пут у ЕУ

Танјуг

18. 12. 2024. у 08:58

РУСКА Федерална служба безбедности (ФСБ) саопштила је данас да је ухапшен осумњичени за терористички напад у којем је убијен начелник руске војне јединице за заштиту од радијације, хемијских и биолошких претњи, генерал-потпуковник Игор Кирилов.

КО ЈЕ КИРИЛОВ УБИЦА? Обећано му 100.000 долара и пут у ЕУ

Фото Tanjug

Реч је о 29-годишњем држављанину Узбекистана, кога је, како наводи ФСБ, регрутовала украјинска специјална служба и обећала му је награду од 100.000 долара, уз одлазак у једну од земаља Европске уније, пренео је ТАСС.

- ФСБ је спровела заједничке оперативне и истражне активности са Министарством унутрашњих послова Русије и Истражним комитетом. Безбедносне снаге идентификовале су и ухапсиле држављанина Узбекистана, рођеног 1995. године, који је активирао ручно прављени експлозив у близини стамбене зграде у Москви, убивши генерала Кирилова, и његовог помоћника, мајора Поликарпова - саопштено је из прес-службе ФСБ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ТРАМП СЕ УПРАВО ОГЛАСИО: Остало им је 48 сати, креће пакао