УБИО ГЕНЕРАЛА ЗА ДОЛАРЕ, А ЧЕКА ГА ДОЖИВОТНА РОБИЈА: Нови детаљи смрти руског генерала Игора Кирилова

РУСКА полиција је ухапсила у Москви Ахмеда Курбанова (29) из Узбекистана, осумњиченог да је ликвидирао руског генерала Игора Кирилова, начелника јединица за борбу против биолошко-хемијског оружја и заштите од радијације.

УБИО ГЕНЕРАЛА ЗА ДОЛАРЕ, А ЧЕКА ГА ДОЖИВОТНА РОБИЈА: Нови детаљи смрти руског генерала Игора Кирилова

Фото: АП

Врбовале су га украјинске службе по чијем налогу је дошао у Москву, добио је бомбу, учврстио је за електрични тротинет који је оставио у близини улаза у зграду где је живео Кирилов. А кад је он изашао са ађутантом Иљом Поликарповом, даљинским управљачем је активирао експлозив. Курбанов је признао да је ликвидирао генерала и да су му украјинске тајне службе за то обећале 100.000 долара и пасош једне европске земље.

Федерална служба безбедности приказала је видео-снимак на ком се види Курбанов како прича како је извршио атентат. Прво је купио електро-тротинет у Москви, а затим је кроз неколико месеци добио од украјинског агента експлозивну направу. Истражитељима је рекао да је свесно притиснуо даљински управљач и активирао експлозив. Ухапшени је радио као кувар у узбекистанском ресторану "Чајхани" у Москви.

Имао је много познаника у Дњепропетровску и Кривом Рогу у Украјини са којима се дописивао преко друштвених мрежа. Очигледно су тако агенти украјинске тајне полиције дошли до њега. Како је извршен атентат снимано је камером монтираном у изнајмљеном аутомобилу паркираном у близини улаза где је живео Кирилов. Организатори у Дњепропетровску су пратили све уживо. Полиција је у понедељак увече ухапсила још једног човека због атентата, јер је изнајмио ауто. За сада се не саопштава његово име. Портпарол Кремља Дмитриј Песков казао је да је очигледно да су украјинске службе наручиоци терористичког напада. Одмах после убиства у Москви британски "Тајмс" је објавио коментар у коме су убиство генерала Кирилова назвали "законитим актом одбране". Огорчени Дмитриј Медведев је казао да су, по тој логици, аутора текста "законити циљеви", као и сви руководиоци земаља НАТО који помажу Кијеву у хибридном рату против Русије.

Порошенко тражи "Путинове људе"

БИВШИ председник Украјине а сада посланик у парламенту Петар Порошенко поново тражи "Путинове људе" у Врховној ради. После критике украјинских власти које забрањују коришћење руског језика, посланик Јуриј Бојко, лидер партије Опозициона платформа је оптужен да ради за Путина. Порошенко предлаже да се донесе закон који би лишавао посланичког мандата оне који "раде за Путина". Порошенкова иницијатива, за сада, није прихваћена.

У тексту се истиче да је Кирилов био на списку лица под британским санкцијама, а у Украјини су га оптуживали за ратни злочин. Пријатељ генерала Кирилова, губернатор Костромске области Сергеј Ситников, казао је да је он знао да непријатељи из Кијева желе да га ликвидирају, јер је открио информације о тајним америчким биолаборатријама у Украјини. Најмање што терориста из Узбекистана може да добије за злочин је доживотна робија. Али, после атентата у Русији се поново много говори о потреби да се врати смртна казна. До сада се томе противио руски председник Владимир Путин, по образовању правник, као и део руске судске елите.

Међутим, сада је све већи притисак јавности да се најстрожа казна ипак врати. Служба безбедности Украјине организовала је, истовремено, у страху од одмазде због убиства генерала, "контраобавештајне активности" у делу Кијева где се налазе зграде државних институција. Ограничен је саобраћај и проверавају се возила. У Кијеву нагађају хоће ли им долетети нова хиперсонична ракета "орешник", или "киша" других високопрецизних ракета. Овог пута се неће гађати енергетски објекти, већ центри одлука о диверзијама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.

06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА! Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом

"ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА!" Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски огласио се након што је договорен састанак Владимира Путина и Доналда Трампа и открио шта су његови циљеви на мировним преговорима.

07. 08. 2025. у 16:00

Коментари (0)

ЛЕГЕНДАРНА ЈЕЛЕНА ИСИНБАЈЕВА СЕ ОДРЕКЛА ПУТИНА! А онда ју је задесило - ово