НЕУСЕДА СЕ ПОХВАЛИО: Издвојићемо четири одсто БДП-а за одбрану
ПРЕДСЕДНИК Литваније Гитанас Науседа изјавио је да буџет за 2025. који је парламент усвојио данас омогућава издвајање четири одсто БДП-а за одбрану.

Фото: Профимедиа
- Чињеница да ћемо издвојити четири одсто БДП-а за одбрану је охрабрујућа. Нажалост, претходна власт је много причала о безбедности, али је чак планирала да смањи буџет за одбрану. Љубав према нашој земљи изражавамо делима, а не речима и верујем да идемо у правом смеру - рекао је Науседа новинарима у Бриселу.
У нацрту буџета за одбрану првобитно је било издвојено око 2,5 милијарди евра, или нешто више од три одсто БДП-а, преноси литвански јавни сервис ЛРТ.
Међутим, нова влада је повећала лимит задуживања за наредну годину за око 800 милиона евра, износ који ће сада повећати потрошњу за одбрану на четири одсто БДП-а.
Према речима Науседе, влада ће морати да пронађе начине да одржи фискалну дисциплину.

ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!
ГЛАВНИ уредник Информер ТВ Драган Ј. Вучићевић открио је шокантне податке о медијско-политичкој, блокадерској криминалној хоботници која се крије иза покушаја изазивања грађанског рата у Србији.
20. 07. 2025. у 15:05

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)