УХАПШЕН РУСКИ ДРЖАВЉАНИН: Шпијунирао за новац у корист украјинске службе

Јована Шведић

29. 12. 2024. у 08:56

РУСКИ држављанин је ухапшен јер је украјинској војној обавештајној служби предао фотографију објекта енергетског комплекса у Московској области, саопштила је Федерална служба безбедности Русије (ФСБ).

УХАПШЕН РУСКИ ДРЖАВЉАНИН: Шпијунирао за новац у корист украјинске службе

Фото: АП

Наведено је да је приведен држављанин Руске Федерације, рођен 1983. године, због сумње да је извршио велеиздају, преноси агенција РИА Новости.

Оперативном потрагом дошло се до података о томе да је осумњичени успоставио и одржавао контакте путем интернет месинџера Телеграм са представником Главне обавештајне управе Министарства одбране Украјине, прецизира се у саопштењу ФСБ.

Како је саопштено, ухапшени је за новчану награду прикупио и пренео фотографске материјале комплекса за енергенте и гориво који се налази на територија Московске области.

Против њега је покренут кривични поступак због кривичног дела велеиздаја и одређена му је мера задржавања.

Настављају се оперативне потражне и истражне радње, саопштио је ФСБ, наводи агенција.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

ДЕРБИ У СЕВЕРНОМ ЛОНДОНУ: Тотенхем и Јунајтед траже битне бодове у борби за Лигу шампиона