ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Ево да ли ће ићи на сахрану Џимија Картера

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

01. 01. 2025. у 07:27

НОВОИЗАБРАНИ председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп рекао је да планира да следеће недеље присуствује државној сахрани бившег председника САД Џимија Картера, који је умро у недељу у 101. години.

ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Ево да ли ће ићи на сахрану Џимија Картера

Foto: Tanjug

Новоизабрани председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп рекао је да планира да следеће недеље присуствује државној сахрани бившег председника САД Џимија Картера, који је умро у недељу у 101. години.

- Бићу тамо. Позвани смо -  рекао је Трамп на питање новинара да ли би присуствовао Картеровој сахрани,  док је улазио на новогодишњу забаву у својој вили Мар-а-Лаго на Флориди, преноси Ројтерс.

Одлазећи амерички председник Џозеф Бајден заказао је државну сахрану Џимија Картера за 9. јануар у Вашингтону.

Бајден је, такође, прогласио 9. јануар за национални Дан жалости широм САД и наредио да америчке заставе буду спуштене на пола копља 30 дана од недеље.
 

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај

БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај

ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски подсвесно не може да прихвати тему повлачења украјинских снага у зони борбених дејстава, изјавио је британски војни аналитичар Александар Меркурис

30. 01. 2025. у 07:58

Коментари (0)

АМЕРИКАНАЦ У ШОКУ ЗБОГ СРБИНА: Решио да целом свету покаже какав је Никола Јокић - у минут снимка (ВИДЕО)