БИЛО ИМ ЗАБРАЊЕНО ДА СЛУЖЕ ВОЈСКУ Пентагон разматра давање часног отпуста за 30.000 војних ветерана ЛГБТ оријентације

Бојан Милић

07. 01. 2025. у 15:04

АМЕРИЧКО министарство одбране разматра могућност давања часног отпуста за више од 30.000 војних ветерана ЛГБТ оријентације којима је било забрањено да служе војску у периоду од 1993. до 2011. године.

БИЛО ИМ ЗАБРАЊЕНО ДА СЛУЖЕ ВОЈСКУ Пентагон разматра давање часног отпуста за 30.000 војних ветерана ЛГБТ оријентације

Танјуг


Добијање часног отпуста из војске омогућило би овим ветеранима да имају право на здравствене и друге бенефиције, преноси Ројтерс.

Овом одлуком би била решена заједничка тужба коју су 2023. поднели припадници војске који су тврдили да су њихова уставна права нарушена због дискриминације на основу сексуалне оријентације.

Политиком Пентагона од 1993. до 2011. служење у војсци је било забрањено за оне који су се отворено декларисали као припадници ЛГБТ заједнице, због чега су били отпуштени из армије.

На основу споразума који разматра Пентагон, помињање сексуалне оријентације било би уклоњено из докумената о отпусту из војске поменутих ветеран.

БОНУС ВИДЕО: АМЕРИКАНЦИМА ЈЕ ДОЗЛОГРДИЛО: Овако се понашају према насилницима који блокирају путеве


Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.

06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: Није довољно јак! Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.

06. 08. 2025. у 16:06

Коментари (0)

ИЗБАЦИТЕ ЈЕ НАПОЉЕ! Како је изгледао први сукоб Шешеља са блокадерима: Све завршено за трен ока (ВИДЕО)